Olasılıksız – Adam Fawer

Olasılıksız

Olasılıksız; Adam Fawer ‘in 2005 yılında yayımlanmış romanıdır.

adam fawer
Adam Fawer

“Geleceği görmemiz imkânsızdır, çünkü gelecek bir tane değildir ve birçok etmene bağlıdır. Yalnızca tüm olasılıkları görebilir hangisinin en olası olacağına karar vererek seçim yaparız. Yine de olmama olasılığı varken bazı olasılıkların dışında olan şeyde gerçek olabilir.

Evrende her şey birbirini etkiler ve imkansız diye birşey yoktur.”

Kitap birkaç karakterin bakış açısından yazıldığından hepsinin durumlarını ve bağlantılarını kısaca açıklayacağım ancak çok detay vermek istemiyorum. Ana karakterimiz David Caine ama diğer karakterlerimiz de hikayede hayati önem taşıyor.

David Caine, çok zeki ancak kumara düşkün, yeteneklerini kumar masasında kullanmaya çalışan bir deha. Bir gün işler umduğu gibi gitmiyor ve olaylar silsilesi başlıyor. Para bulabilmek için bir takım bilimsel deneylerde kobay olarak kullanılmayı kabul ediyor ve gizem dolu, soluksuz bir macera başlıyor.

Baş karakterimizin bir ikizi bulunuyor. Onda da kardeşi gibi çeşitli yetenekler bulunuyor ancak o tedavi gören, akli dengesi bozuk biri olarak tanınıyor.

Diğer bir ana karakterimiz ise güzel bir ajan. Çeşitli devlet sırlarını çalıp para için satan bir Amerikan ajanı. Bu ajanın ve bazı bilgilerin peşinde olan yerli ve yabancı başka ajanlar… Ajanımızın yolu David Caine ile kesişiyor. Paçayı kurtarabilmek için ona ihtiyacı var.

Bir takım bilim adamları, bilim için yapılan kanun dışı araştırmalar, deneyler ve cinayet…

Olasılıksız
Olasılıksız

David Caine ve ajanımız yetenekleri sayesinde pek çok kez ölümden dönüyorlar. Kısacası bitmek bilmeyen bir aksiyon…

Olasılıksız; polisiye, macera, bilim ve felsefeyi harmanlanmış, film tadında, okuyucu sıkmayan bir roman.

“Yolda gidiyorsunuz. Kafanızı çevirip yandaki küçük parkta baktınız ve bir anda bu anı daha önce de yaşamış olduğunuzu hissettiniz. Evet, Deja vu. Sizce nedir Deja vu? Geçmiş mi, rüya mı yoksa geleceği mi görüyorsunuz?

Eğer siz de kontrolün kimde olduğunu merak ediyorsanız, ‘Olasılıksız’ tam size göre bir roman…”
(Tanıtım Bülteninden)

Yazarın diğer kitaplarını severek okudum ve okumaya devam ediyorum. Okudugum kitaplarını da en yakın zamanda buradan sizlere paylaşacağım. Sağlıcakla kalın.

Polisiye romanlar için tıklayınız.

[Toplam: 4   Ortalama: 5/5]

Görüşleriniz bizim için önemlidir.